Matematyczny RPG

Julia Ścisłowska | Oct. 19, 2023, 7:17 p.m.

post cover image

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy, w imieniu KPM-u i swoim własnym, chciałabym serdecznie zaprosić Was na matematycznego RPG-a, czyli narracyjną grę towarzyską inspirowaną matematyką,  której akcja odbywać się będzie w matematycznym świecie, a gracze będą mogli poznać ten świat z perspektywy najróżniejszych gatunków matematyków – będzie można wcielić się m.in. w wojowniczego analizatora, szlacheckiego algebraika, czy tajemniczego topologa.

Grę poprowadzę osobiście – przyznam, że fantastyka matematyczna to jedna z moich największych pasji – nad samym światem matematycznym oraz przygodami, które można w nim przeżywać, pracuję od ponad trzech lat - dlatego z radością zgłaszam się, by oprowadzić Was po malowniczym, matematycznym świecie. Nie zakładam znajomości żadnego przedmiotu ze studiów, więc zabawa jest dostępna dla wszystkich! Poziom matematyczności rozrywki będzie dopasowany do potrzeb graczy – to znaczy, że z chęcią zadbam również o bardziej doświadczonych matematycznie uczestników.

Pierwsze spotkanie będzie wprowadzeniem do matematycznego świata – dowiemy się co nieco o jego geografii, kulturze, trochę o matematycznych herosach (np. Torusolog, Całkomen) i o matematycznych potworach (szczegóły dla tych, którzy przyjdą na spotkanie). Na pierwszym spotkaniu będą też omówione sprawy organizacyjne i coś niecoś zdradzę na temat fabuły, którą będziemy przeżywać. Podczas pierwszego spotkania każdy aktywny uczestnik zabawy, czyli matematyczny gracz, stworzy własnego wymarzonego matematycznego bohatera, który będzie przeżywał fantastyczne przygody w matematycznym świecie.

Spotkania będą odbywać się w środy o 14:15, począwszy od 25.10., w sali 3120.

 Jeszcze raz zapraszam wszystkich bardzo matematycznie :D