Fantastyka matematyczna w KPM

Julia Ścisłowska | Feb. 12, 2024, 1:40 p.m.

post cover image

Przybywamy do Was z matematyczno-fantastycznymi wieściami!

 

1. W przedświąteczny grudniowy piątek (15.12) odbyła się matematyczna gra towarzyska ,,Matematyczny RPG”. Narratorką była Julia Ścisłowska, a role matematycznych postaci odgrywali: Wojciech Paupa, Hubert Lubański oraz Stanisław Świątkowski.

Akcja gry rozgrywała się w pewnym specjalnym zakątku matematycznego świata – czyli w Matmogrodzkiej Galerii Matematycznej, w której nasi bohaterowie spotkali wielu matematyków najróżniejszych specjalności oraz rozwiązywali zagadki. Planowana jest kontynuacja przygód matematycznej zabawy – nie możemy się doczekać! 

 

2. W styczniową sobotę (13.01.) wzięliśmy udział w III Minikonwencie Fantastyki ,,MIMik", organizowanym przez Koło Fantastyki i Gier UW. Podczas minikonwentu Julia Ścisłowska wygłosiła referat z fantastyki matematycznej pt: ,,Wstęp do bestioznawstwa matematycznego". KPM było aktywnie reprezentowane również przez Mikołaja Mijakowskiego - autora gry RPG -,,Spokój zawieszony".  Podczas minikonwentu mieliśmy okazję wysłuchać wielu referatów, zagrać w gry planszowe i RPG oraz co nieco pofantazjować, nie tylko matematycznie.