Analiza w Tatrach 2023

Natalia Olszewska | Sept. 18, 2023, 12:47 p.m.

post cover image

 

W dniach 10-14 września wzięliśmy udział w seminarium Analiza w Tatrach, które Uniwersytet Warszawski współorganizował z Uniwersytetem Jagiellońskim. Wzięło w nim udział prawie 40 studentów z obu uczelni. Jednym z organizatorów był nasz członek zarządu Wiktor Wichrowski.

Mieliśmy okazję wysłuchać wykładów - niektórych w języku angielskim - między innymi o geometrycznych własnościach przestrzeni Banacha, aksjomatyce przestrzeni funkcyjnych i problemie Newtona najmniejszego oporu. Odbyły się także referaty studentów, w tym także naszych kołowiczów:

Po części dydaktycznej mieliśmy czas na aktywne zwiedzanie - chodziliśmy po bliższych lub dalszych szlakach i podzieleni na grupki uczestnicy mieli szansę zobaczyć Dolinę Pięciu Stawów, jaskinie Mroźną i Mylną, Gęsią Szyję, Dolinę Białej Wody we Słowacji oraz wiele innych. Trasy były planowane każdego dnia, pozwalając wszystkim uczestnikom na wspólne decyzje. Po, zazwyczaj wieczornych, powrotach do ośrodka przychodził czas na integrację uczestników seminarium - rozmowy i wspólne gry, a ostatniego dnia także ognisko.

Wyjazd pozwolił nam rozwinąć się analitycznie, przedstawił nowe, niektóre nadal otwarte, problemy współczesnej analizy, przybliżył czym obecnie zajmują się uczeni zarówno na naszym uniwersytecie, jak i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poza tym była okazja świetnie bawić się w górach i nawiązać znajomości z innymi zainteresowanymi matematyką studentami. Trzymamy kciuki za następną edycję seminarium!